/Files/images/7018.gif

Поради вчителя-логопеда

/Files/images/ABzW85hMMUVrKbK2dJvw.jpg

Ви, звичайно, знаєте, що дитина не народжується зі склавшоюся мовою. Поступово, крок за кроком, вона вчиться правильно й чітко виголошувати звуки, зв'язувати між собою слова, будувати пропозиції, ясно й послідовно викладати свої думки. Але, на жаль, іноді мовний розвиток відбувається із запізненням або з особливостями розвитку. У цьому випадку допоможе логопед - фахівець, що виправляє порушення мови. При слові "логопед" багато з Вас згадують комічні сцени з кінофільму " З родинних обставин". Усе це смішно, поки проблема порушень мови не торкнулася Вас і Вашої дитини. Що ж робити тоді? Не відтягайте з візитом до логопеда. Пам ятайте, що в міру дорослішання звичка говорити неправильно в дитини закріплюється й гірше піддається корекції. Від Вас буде потрібно багато зусиль: треба виконувати різні вправи, завдання, стежити за вимовою дитини.

/Files/images/7018.gif

Підстави для занепокоєння

2 -3 року
Дитина називає предмети тільки в конкретних ситуаціях, як правило, після зразка дорослого. Використовує в спілкуванні тільки жести, рухи, вимогливі вигуки. Дитина не будує з накопичених слів пропозицій, користується окремими словами, не з'являються дієслова. Дитина будує пропозиції, але їх граматичне оформлення грубе перекручене, наприклад: "Аня прагне ні" - Я не прагну.

Додає до основи слова голосний звук після згодного, наприклад: хлопчик - "матика", кіт - "котика", м'яч - "м'яса". Не говорить про себе в першій особі (не користується займенником "Я").

Під час мови кінчик мови витикається між зубами. Звуки вимовляються з "хлюпанням", мають носовий відтінок. 4 - 7 років У дитини обмежений побутовий словник, він не може або утрудняється згрупувати й назвати предмети (дії, ознаки) за узагальнюючою ознакою, одним словом: городин, фрукти, дерева...; утрудняється замінити слово синонімом: собака - пес, дивитися - дивитися ...; підібрати до слова антонім: цукор - сіль, холодний - гарячий, посміхатися - супитися... Дитина не активна в мовнім спілкуванні. Не може складно розповісти про події, що відбуваються.

Після 5 років неправильно виголошує звуки, спотворює складову структуру
Кiлькiсть переглядiв: 85