/Files/images/praktichniy_psiholog/46.png

Як підготувати дитину до онлайн-навчання

Головне, аби батьки змогли правильно підготувати дитину до дистанційного навчання та змотивувати її, а не нашкодити чи відбити бажання вчитися загалом. Адже часто діти відвідують школу не задля нових знань, а для спілкування з однолітками.

Тож коли така можливість зникає, дітей варто підтримувати, правильно заохочувати до навчання та допомагати у разі виникнення складнощів.

У розмові варто використовувати такі мотиваційні регулятори:

· Знання потрібні для здійснення мрії.

· Знання роблять тебе самостійним/ою.

Знання допоможе тобі знайти своє місце в житті, своє покликання тощо

Навіть якщо раніше дитина не мала проблем із самодисципліною та навчальним процесом, не варто всю відповідальність за організацію онлайн-навчання скидати на неї.

Як організувати навчальне місце

Дуже часто батьки стикаються з проблемою організації окремого місця для навчання дитини, адже потрібно виділити таку кімнату, до якої ніхто не заходитиме та в якій буде гарне освітлення. Вона має провітрюватися та містити зручні стіл та стілець.

Дитина не повинна вчитися в ліжку чи на кухні, розвалившись на кріслі. Це формує погану звичку та руйнує ритм і розклад дня, результатом чого стануть невтішні результати у навчанні.

По можливості, приберіть з поля зору все, що може відволікати від навчання: іграшки, гаджети, домашніх тварин тощо.

Це складно зробити, якщо у вас невелика квартира, але, в будь-якому випадку,стіл і стілець, а такожтишу на час занятьможна буде забезпечити.

Загальні поради: як організувати дистанційне навчання

· Регулярно спілкуйтеся з дитиною, цікавтеся її навчальним процесом, допомагайте із виконанням домашніх завдань та пояснюйте теми, якщо дитина не змогла розібратися з ними самотужки.

· Якщо вашій дитині важко дається освоєння комп’ютера, сідайте та розбирайтеся в технологіях разом — не варто кидати дитину сам на сам у такий період.

· Дозволяйте дитинічастіше бачитися з друзями, проводьте з неюфізкультхвилинкутабільше гуляйте,адже навчання за екраном сильно шкодить дитячому організму.

· Підтримуйте дитину та не скупіться на ніжні слова й теплі обійми — дитяча психіка не в змозі впоратися зі стресом самотужки.

Якщо є така можливість, надайте дитині окремий гаджет для онлайн-відвідування уроків: ноутбук, комп’ютер, планшет чи телефон (але малі екрани нерекомендовані). Якщо такої можливості немає, у дитини має бути окремий акаунт для навчання на вашому пристрої.

Дисципліна під час онлайн-навчання

Часом буває так, що діти в нових умовах порушують дисципліну та зривають уроки, відривають інших учнів, зухвало відповідають вчителям, або навпаки — малоактивні, не слухають, відволікаються на інші гаджети чи ігри.

Як організувати навчальне місце

Загальні поради: як організувати дистанційне навчання