/Files/images/praktichniy_psiholog/kvten/2 квітня день аутизму.jpg

2 КВІТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АУТИЗМУ.

Хотілось би, щоб люди більше знали про це.

Розлад аутистичного СПЕКТРУ означає, що в кожної конкретної аутичної людини набір і інтенсивність проявів різна. Щось із цього просто цікава особливість, а щось заважає нормально жити.

Сенсорні проблеми. Відчуття свого тіла, слух, смак, нюх, оце все. "Весело" живеться, коли людина не відчуває потребу їсти і пити. Робить це , коли будильник дзвенить і чисто для того, щоб не потрапити до лікарні. Вчиться не забувати пити і їсти.

Забагато звуків може закінчитись панічною атакою або мелтдауном ( типу істерика, яку ніяк не припинити і людина не в собі). Щоб благополучно пережити аеропорт чи вокзал, потрібні беруші, шумопоглинаючі навушники, або і те і інше + темні окуляри, щоб зменшити інтенсивність кольорів і ламп навколо. Шалений мінус в тому, що аутисти не витримують не лише аеропорти чи вокзали, а і школу ,і університет. Дуже хочуть там бути, але часто це дуже важко. Концерти, фестивалі, вечірки, кіно - хочеться, але

Страх нового. Страх нової їжі. Страх нового знання чи нового маршруту. Страх нового одягу. Сир має бути порізаний кубиками. Сир трикутниками може викликати рвотний рефлекс. Чи не такого кольору яблуко... Чи запах в чийсь машині.

Повторювання дій багаторазове. Один порядок дій. Тільки такий і не як не інший. Зміна планів - руйнування світу. Може викликати істеріку, сльози, напад тривожності.

Комунікація. В когось вона є, а вкогось її не має, і це справжня проблема.Особисті кордони - то біль. Отже постійна потреба в психологічній допомозі і тренінгу соціальних навичок.

Кiлькiсть переглядiв: 0